Ayak Bası Analizi

Ayak Bası Analizi

Ayak Bası Analizi

Ayak arkı, ayak tabanında buluna kavise verilen isimdir. Vücut ağırlığını tabanlar vasıtasıyla eşitlemeye yarayan bu kavis, normalden az ya da fazla olması sebebiyle dengenin bozulması ayak ağrılarına yol açar. Denge bozukluğu sonucunda ağrılar genellikle eklem bölgelerinde görülür.

 

Ayak bası analizi, vücudun denge merkezi olan ayaklar aracılığıyla vücuda gönderilen dalgalar sayesinde ayağın yük dağılımı bilgisayar ortamında tespit edilir. Bası analizi ardından el değmeden kişiye özel tabanlık üretilmesini sağlar. Bu tabanlıklar kişinin vücut dengesine en uygun olacak şekilde üretilir. Bu sayede ayak ve ayak bileği sağlığının korunması amaçlanır.

 

Ayak bası analizi, ayağın yapısı ve fonksiyonlarının standart yapısının bozulmasını önlemek için gerekli ölçümleri yapar. Vücudun dengesini, yürüyüşünü ve diğer özelliklerini verimli bir şekilde kullanmak için oluşabilecek bozuklukların önüne geçmek üzere bilgilendirir. Ayak bası analizi, ayak tabanında meydana gelen basınç dağılımını dinamik ve statik olmak üzere detaylı biçimde ölçer. Özel algılama sistemiyle vücuda dalgalar göndererek ayak tabanında meydana gelen basınçsal değişimleri belirleyebilir. Bu sayede tüm veriler bilgisayar üzerinden görüntülenebilir. Oluşabilecek rahatsızlıklara karşı ayak haritasının oluşmaya başladığı çocukluk yıllarından itibaren basınç ölçümleri yapılarak ayakta meydana gelebilecek problemler ergenlik dönemine kadar uygun tabanlık tasarlanarak önlenebilir.

Online Randevu Al

Online randevu alarak işlemlerinizin daha hızlı olmasını sağlayabilirsiniz. Önceden randevu alarak sıra beklemezsiniz.

Yukarı Çık