El Siğil Bakımı

El Siğil Bakımı

El Siğil Bakımı

 

El siğil bakımı, özen ve sabır gerektiren bir süreçtir. Siğil bakımının derinlemesine yapılmasının nedeni; sadece ortaya çıkan semptomların yok edilmesinin, bu sorundan kurtulduğunuz anlamına gelmemesidir. Siğil bakımı gerçekleştiren uzmanlarımız, o bölgede hiç siğil kalmadığına dikkat eder. Çünkü aksi halde sorun yeniden tekrarlayacaktır ve buna dikkat edilir.
 
 Bakımı yapıldıktan sonra, hasta; yaklaşık 6 aylık bir süreçte sürekli kontrole gelmelidir. Çünkü yeni çıkacak siğillere, hemen müdahale edilmesi gerekmektedir. 6 ay boyunca herhangi bir sorunun olmaması hâlindeyse, sorun çözülmüş olacaktır. 
 
 El Siğil Bakımında Yöntemler 
 
 Siğiller nerede çıkarsa çıksın, elde olsa dahi; viral enfeksiyonlardır. Viral enfeksiyonların bakımında, ağızdan alınan antibiyotiklerin herhangi bir etkisi yoktur. Siğil bakımında, temel üç bakım yöntemi kullanılmaktadır. Siğil bakımı yöntemlerinin arasında, kimyasal ya da çeşitli yakma ve soğutma yöntemleri kullanılır. Siğil bakımının ana yöntemi, siğilin yerleşmiş olduğu bölümün yok edilmesidir.
 
 Genellikle hastalarda, salisilik asit uygulaması sonrasında başarıya ulaşılamazsa, takriben çeşitli yakma yöntemleri de denenmektedir. Bu yakma yöntemleri, soğuk yakma bakımı olarak bilinen kriyoterapi ya da epilasyon aracılığı ile yakma yöntemlerini kapsar. Ellerde siğil bakımı için başlıca yöntemler olarak, bu yöntemleri sayabiliriz.
 
 Bugün için, ana bakım yöntemi; kliniklerimizde de uyguladığımız epilasyon ile yakma yöntemleridir. Bu bakımda, hasta; yaklaşık ikişer üçer dakikadan oluşacak seanslardan iki veya üç defa uygulama yapılarak, siğillerden kurtulabilir. Siğilli bölgenin yakılmasının ardından; çeşitli pomatlarla, bölge koruma altında tutulmaktadır.

 

Online Randevu Al

Online randevu alarak işlemlerinizin daha hızlı olmasını sağlayabilirsiniz. Önceden randevu alarak sıra beklemezsiniz.

Yukarı Çık