Kişiye Özel Tabanlık

Kişiye Özel Tabanlık

Kişiye Özel Tabanlık

Kişiye özel tabanlıklar; ayak basınç analizi, yürüme analizi ve diğer ölçümler sonrasında ayağın yük dağılımının tespit edilmesi sonucunda kişinin doğru basmasını sağlamak için üretilir.

 

Kişiye özel tabanlık uygulamasıyla yapılan ayak basınç analizi sonucunda kişinin yapısına en uygun tedavinin tasarlanması sağlanır. Piyasada bulunan standart ölçülerdeki tabanlıklardan farklı olarak tasarlanan tabanlıklar kişinin rahatsızlığına yönelik olup aynı ayak numarasına sahip başka bir kişi tarafından kullanılamaz. Kullanılması faydadan çok zarara sebebiyet verebilir. Tabanlıklar, ayağa destek olarak vücudun denge sistemini aksatmamasını sağlayacağı gibi bunun yanı sıra birçok rahatsızlığa karşı kullanımı görülür.

 

Kişiye özel tabanlık uygulaması; ayağında düz tabanlık görülen hastalarda, ayağını içe ya da dışa doğru basan hastalarda, ayak parmakları sürtüştüğü için deformasyon oluşan hastalarda, diyabetik ayağa sahip hastalarda, ayakta meydana gelen yaralanmalarda, denge problemi olan hastalarda ve topuklarında rahatsızlık belirtileri olan hastalarda kullanılır.

 

Kişisel olarak tasarlanan tabanlıklar, sporcular tarafından da kullanılır. Sporcular için tasarlanan tabanlıklar; spor yapılan yerin yapısı, spor yapılacak süre, sporcunun kilosu ve benzeri detaylar hesaplanarak tasarlanır.

 

Kişiye özel tabanlık sayesinde hasta hem istediği ayakkabıyı giyebilmekte hem de tedavisini sürdürebilmektedir. Ayakkabıya uygun üretilen tabanlıklar sayesinde kişinin günlük tarzından taviz verilmeden tedavi devam edebilir. Tabanlık, kişinin kullanmak istediği ayakkabı ya da terliğin iç kısmı çıkarılarak yerleştirilir. Böylelikle ayakkabı/terlik kişiselleştirilir.

Online Randevu Al

Online randevu alarak işlemlerinizin daha hızlı olmasını sağlayabilirsiniz. Önceden randevu alarak sıra beklemezsiniz.

Yukarı Çık