Medikal Tırnak Protezi

Medikal Tırnak Protezi

Medikal Tırnak Protezi

Medikal tırnak protezi, tırnakların; estetik ve sağlık açısından bakımı ve düzeltme süreci olarak ifade edilebilir. Öncelikle, bu süreçte; tahribat oluşturucu tüm faktörler, elimine edilmektedir. Uygulamalar süresince el ve ayak tırnakları kısa olmalı ve de tırnaklar, travma gelişimine karşı korunaklı tutulmalıdır.

 

 Klinik hizmetlerimizde, hastanın; irritant kimyasalardan uzak kalması istenmektedir. Problemleri arttırabilecek irritant maddeler ve aşırı su temasından uzak durulmalıdır. Onikolizis durumunda, tırnakta "Candida albicans" sıklıkla gözlenir. Bunun için; flukonazol, ketokonazol ile itrakonazole maddeleri kullanılabilmektedir.

 

 Tırnak, uygulamalardan sonra; kozmetiklerden iki ay uzakta tutulmalıdır. Tırnaklarda, aseton kullanılmamalı ve ayaklar için, uygun ayakkabı tipi seçilmelidir.

 

 Sıklıkla Görünen Sorun; Tırnak Mantarı ve Bakımı

 

 Tırnak mantarı, toplumda oldukça sık görünmekte olan bir enfeksiyondur. Yaşam kalitesini ciddi oranda olumsuz etkiler. Özellikle, yazın gelmesiyle birlikte; mantarlı bölgenin alanının büyümesi ve bulaşıcılığının artması söz konusudur.

 

 Tırnak mantarı sorunları, medikal tırnak protezinin ilgilendiği en önemli ve yaygın alanı oluşturur. Sağlık açısından tırnak dejenerasyonuna yol açmasının yanı sıra, tırnak mantarı; tırnağın estetik dış görünüşüne de zarar verir. Ayaklarınızın güzel görünmesini istiyorsanız; hem tedaviye devam ederken, hem de sağlıklı tırnak görüntüsüne kavuşabilirsiniz.

 

 Mantarlı tırnak bakımlarında, enfeksiyonlu bölge temizlenmektedir. Mantarın üremesi, gerekli ilaç tedavileri ile kontrol altına alınır. Bu sayede, hem sağlıklı ve hem de harika görünen tırnaklara kavuşursunuz. Tırnak mantarı, sadece tırnak görüntüsünü değil; tıbbi olarak da sağlığınızı etkilemektedir.

 

Online Randevu Al

Online randevu alarak işlemlerinizin daha hızlı olmasını sağlayabilirsiniz. Önceden randevu alarak sıra beklemezsiniz.

Yukarı Çık