Sporcu Ayak Bakımı

Sporcu Ayak Bakımı

Sporcu Ayak Bakımı

Sporcu Ayak Bakımı

 

Özellikle profesyonel sporcular için periyodik ayak bakımı büyük öneme sahiptir. Çoğu branştaki sporun temeli ayağa dayandığından dolayı, yük çok fazla biner ve genelde ayaklar hoyrat kullanılır. Böylece meydana gelen bazı sorunlar, doğru bakım yapılmadığı takdirde hem profesyonel hem de amatör spor aktivitelerinin önüne geçer.

 

 - Tırnak batması problemi,

 - Mantar enfeksiyonu,

 - Nasır,

 - Farklı deri deformasyonları,

 - Deri doku sertleşmesi,

 

 Düzenli Ele Alınması Gereken Medikal Sporcu Ayak Bakımı

 

 Dans veya farklı spor dallarıyla ilgilenen bireyler adına periyodik olarak medikal sporcu ayak bakımı yapılması gerekir. Özellikle uzun süre ayakta kalmak, ayakların hava almaması ve terleme gibi etmenler istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Özellikle deri ve tırnak hastalıkları en önemli risk faktörleri arasında yer alıyor.

 

 Bu yüzden sporcuları ve dansçıların ayak bakımına dikkat etmesi, mutlaka uzman bir podolog tarafından destek alması gerekmektedir. Kliniğimiz bünyesinde ele aldığımız hizmetimiz dahilinde, uzman podologlarımız ayaklarınız için ihtiyaç duyulan tüm bakım yöntemlerini ele almaktadır.

 

 Sağlıklı Spor Yapmak İçin Ayak Bakımı

 

 Profesyonel sporcular, dansçılar veya günlük farklı aktiviteler gerçekleştiren amatör kişiler adına, özel ayak bakım hizmeti sunuyoruz. Podoloji konusunda eğitim almış olan uzman podolog kontrolü altında, ihtiyaç duyulan farklı bakım ve tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Ayakların değişik noktalarında ortaya çıkacak sağlık sorunlarına karşı erken bakım çalışmaları sağlamaktayız. Böylece uzun süre ayakta kalabilir; yoğun spor antrenmanlarına katılabilir ve ayağınızda yaşanabilecek hastalıklardan uzak kurabilirsiniz.

 

Online Randevu Al

Online randevu alarak işlemlerinizin daha hızlı olmasını sağlayabilirsiniz. Önceden randevu alarak sıra beklemezsiniz.

Yukarı Çık